Čerstvě vylisovaný konopný olej 180ml

Kód: 95
Tip
Neohodnoceno
203 Kč
Skladem

Proč si koupit náš konopný olej?

Tento olej je ručně lisovaný za studena z čerstvých zrn. Díky tomuto preciznímu postupu docílíme toho, že olej obsahuje maximální množství zdravých látek. Konopný olej obsahuje velmi podobnou sadu kyselin jako rybí tuk, který je známým doplňkem stravy.  Nicméně rybí tuk obsahuje stále více rtuti, která může zpomalit rozvoj nervového systému u novorozenců či plodu. U konopného oleje však riziko rtuti nehrozí a jedná se tudíž o ideální doplněk stravy během těhotenství. Konopný olej pomáhá při akné, atopickém ekzému či lupénce. Zlepšuje nejenom stav pleti, ale také mírné svědění. Při srovnání s jinými přírodními oleji, například lněným olejem, je výhodnější v tom, že se dá užívat dlouhodobě. Obsahuje v porovnání s běžnými rostlinnými oleji, používanými v kuchyni, menší množství nasycených mastných kyselin.

Konopný olej je vhodný pro studenou kuchyni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konopný olej

Obsahuje vzácný protein globulin edestin, který je velmi podobný globulinu, jež se nachází v krevní plazmě. Nejbohatším a nejvyváženějším zdrojem esenciálních olejů pro lidský organismus.

Obsahuje omega-6 a omega-3 nenasycené mastné kyseliny v ideálním poměru 3:1. Ukázalo se, že tento poměr podporuje funkci srdce a celého oběhového systému. Podporuje růst vlasů, nehtů a zdravou pokožku.

Obsahuje velmi podobnou sadu kyselin jako rybí tuk, který je známým doplňkem stravy za účelem rozvoje mozku, imunitního systému a pro zvýšení pocitu blaha. Nicméně rybí tuk obsahuje stále více rtuti, která může zpomalit rozvoj nervového systému u novorozenců či plodu. U konopného oleje však riziko rtuti nehrozí a jedná se tudíž o ideální doplněk stravy během těhotenství.

Pomáhá zejména při akné, atopickém ekzému či lupénce. Nejen, že zlepšuje stav pleti, ale také mírní svědění.

Jedná se o přírodní látku, takže nemá vedlejší účinky a je vhodný i pro děti

Konopný olej má typickou, výraznou, lehce oříškovou chuť se zemitou až jemně pálivou dochutí. Je jemně nakyslý a méně mastný než jiné oleje.

Používá se výhradně za studena pro přímou konzumaci nebo pro dochucení salátů, zálivek a již hotových pokrmů teplé kuchyně.

K oleji dostanete od nás jako dárek i konopnou mouku, ta totiž vzniká jako "odpad". A my tuto mouku nevyhazujeme, ale pomeleme a dáváme ji darem :-)

 

Doporučené dávkování: 1-2 polévkové lžíce

 

Skladování: Skladujte v chladu a temnu

 

Objem: 180 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: ČERSTVĚ LISOVANÉ OLEJE ZA STUDENA
Hmotnost: 0.4 kg